catering, úklid, čištění

Typy pro úklid Tisk E-mail
Vážení zákazníci, protože Vám chceme pomáhat s každodenními starostmi, připravili jsme pro Vás pár rad a tipů, jak si sami můžete poradit s problémy v oblasti úklidu a čištění. Veškeré rady jsou ověřené praxí, i přesto Vás musíme upozornit, že firma SERVIS24 nenese žádnou zodpovědnost za případné škody způsobené využitím rad a tipů zde uvedených. Pevně věříme , že Vám tyto informace budou ku prospěchu. Pokud zde nenaleznete co hledáte, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Parkety
Rozlišujeme podle druhu na lakované a olejované. Každá z těchto dvou kategorii požaduje odlišnou údržbu. S výběrem vhodných čistících a ochranných prostředků Vám rádi pomůžeme. Jedno ze základních pravidel u dřevených podlah je, že se nesmí používat nadměrné množství vody a běžné čistící chemické prostředky, které nejsou určené pro údržbu dřevěných podlah.

Skvrny od žvýkačky na podlaze
Postříkejte mrazícím sprejem nebo na místo položte igelitový sáček s ledem. Pak opatrně seškrábejte.

Skvrny na koberci
Čištění postiženého místa by mělo začít ihned po jeho zjištění. Čím později se do čištění pustíte, tím hůř se nečistoty (skvrny) budete zbavovat. Nejprve se snažte např. spadlý kus jídla jemně nějakou lžičkou nebo tupým nožem odstranit jak moc to jen půjde. Vždycky skvrnu odstraňujte směrem ke středu skvrny a ne naopak – tímto předcházíme ještě většímu roznesení špíny. Skvrnu nedrhněte ani nedřete až příliš aby tím koberec neutrpěl. Na místo znečištění naneste pouze malé množství zředěného saponátu a vody. Nepoužívejte žádné zabarvené nebo kalné prostředky aby na koberci po těchto nezůstala znatelná stopa. Poté pokračujte v čištění pouze čistou vodou a místo pokud možno co nejdůkladněji vysušte. Pro každé takovéto čištění používejte bílou utěrku nebo papírové kapesníky.

Skvrny od žvýkačky na koberci
– žvýkačku obložíme několika kostkami ledu, po zmrznutí a zkřehnutí ji rozlámeme a odloupneme. Zbylou skvrnu překryjeme kašičkou z benzínu a magnézia a dočistíme mýdlovou vodou nebo odstraníme bezbarvým odlakovačem na nehty nebo rozpouštědlem. Krev odstraníme studenou vodou, u skvrn starších 12 hodin použijeme biologický prací prostředek (2%).

Pastu na parkety a vosk
odstraníme terpentýnem, tetrachlórem nebo trichlór thylenem.

Máslo
taktéž terpentýnem, tetrachlórem nebo trichlór thylenem, event. Zbytky odstraníme zředěným šampónem na koberce.

Krém a rtěnku
naneseme ředěný šampon na koberce, v případě nutnosti tetrachlór, trichlór nebo terpentýn.

Vajíčka a mléka
se zbavíme teplou vodou, event. ředěným šamponem na koberce.

Vodové barvy
naopak použijeme studenou vodu, event. ředěný šampon na koberce. Olejové barvyjdou dolů terpentýnem, event. Tetrachlórem nebo trichlór thylenem, poté event. zředěným šampónem na koberce. Fixu se zbavíme pomocí teplé vody a pokud nestačí, ředěný šampon na koberce, event.biologický prací prostředek (2%).

Tráva, marmeláda, zelenina a káva
zmizí za pomoci teplé vody, event. Biologického pracího prostředku (2%).

Vosk ze svíčky
zlikvidujeme pomocí hodně savého papíru a teplé žehličky (nastavení na vlnu) event. Tetrachlórem, trichlórem nebo terpentýnem.

Lepidlo
odstraníme jakoukoli vodou, acetonem nebo alkoholem.

Na propisovací tužku
použijeme metylalkohol, event. Ředěný šampon na koberce.

Limonáda, likér nebo inkoustová náplň
zmizí, když budeme na skvrnu poťukávat zředěným čpavkem, poté použijeme studenou vodu.

Skvrny od rzi
působí slabý roztok bílého octa nebo citrónové šťávy a studené vody.

Zvratky
odstraníme roztokem z 1 dl čpavkového alkoholu a 6-7 dl vody.

Ovoce a džusu
vysušíme a poté použijeme mýdlovou vodu.

Olej a sádlo
naneseme čistící benzín, na vysušení použijeme špejli omotanou vatou.

Saze
vyluxujeme, poté použijeme ředěný šampon na koberce.

Šťávu a mastnotu
nejprve odebereme co nejvíce lžící a pak naneseme teplou vodu a nakonec ředěný šampon na koberce.

Na mastné skvrny
také platí posypat je dětským zásypem a poté vykartáčovat.

Čokoládu
zabírá teplá voda, v případě nutnosti ředěný šampon na koberce.

Krém na boty
odstraníme tetrachlórem, trichlórem nebo terpentýnem, event. Ředěný šampon na koberce.

Hořčici a pivo
naneseme ředěný šampon na koberce s jednou čajovou lžičkou octa, poté přetřeme teplou vodou.

Čaj
platí teplá voda, event. Biologický prací prostředek

Kolomaz
odstraníme pomocí tetrachlóru, trichlóru nebo terpentýnu, poté v případě nutnosti použijeme eukalyptový olej. Skvrnu od vína* posypeme solí a necháme chvíli působit, event. ještě ošetříme teplou vodou nebo biologickým prostředkem. Na skvrnu od borůvek ihned vyčistíme šťávou z citrónu či ji navlhčíme a posypeme práškovou kyselinou citrónovou nebo vinnou.

Dlažbu a obklady znečištěné
po pokládce povlakem od cementu či spárovky nejlépe vyčistíte suchým hadrem. Obecně platí, že je vhodné skvrny odstranit co nejdřívé po jejich vzniku. Čím déle necháme materiál zněčištěný tím složitější je následné odstranění a výsledek čištění méně uspokojivý. 

Aby se vám vana nebo umyvadlo krásně lesklo
připravte si speciální roztok,kelímek podmáslí do něj dejte asi 3 lžičky soli,pak vanu nebo umyvadlo vydrhněte a pak důkladně vypláchněte vodou.Budou se krásně lesknout.

V případě problému jsme tu pro Vás.